Leavers’ Lists

ALLI Maryia Chislehurst & Sidcup Grammar School (K)
AMBLER Roberto BETHS (K)
BARENBRUG Toby The Judd School (E-Schol,C-Schol,B)
BASSI Jonathan Farrington’s School
BISSMIRE Isabelle Townley Grammar School (K)
BOWDITCH Sam Farrington’s School
BURT-REED Hannah Haberdashers Askes, Crayford
CAPAMAGIAN Max St Olave’s & St Saviour’s Grammar School (B-Top,K)
CHEA Jake Dartford Grammar School for Boys (B)
CHESHMEJOUI-WALFORD Ella Babington House School
COOK Joshua Colfe’s School (K)
DELAMAIN Mia Townley Grammar School (K)
DHALIWAL Sahib Wilmington Grammar School for Boys
ENVER Zeka Eltham College (C-Schol Sports, K,B)
FAJULUGBE Olujimi Oakwood Park Grammar School, Maidstone
GANNON Katie Bullers Wood School for Girls, (F)
GARVEY William Wilmington Grammar School for Boys
HASSAN Manaal Townley Grammar School (K)
HORDIYCHUK Patricia Newstead Wood School for Girls (B,K)
KIDBY Michael Bexley Grammar School (K)
KNIGHTS Elise Eltham Hill School
LEATHER Isabelle Dartford Grammar School for Girls (C)
LIDDER Aviraj Chislehurst & Sidcup Grammar School (K)
MANEK Sianna Townley Grammar School (K)
McCREADY Nathan Ravenswood School
McCUE Luke Colfe’s School (F,K)
McNULTY Lucy Townley Grammar School for Girls (K)
MOORE Ruby Wilmington Grammar School for Girls
ODEY Gabrielle Wilmington Grammar School for Girls
OLUA Naomi St Catherine’s Catholic School for Girls
OSEI-BONSU Ethan Dartford Grammar School (B)
PAGE Jack Chislehurst and Sidcup Grammar School (K)
PATIL Tanvi Newstead Wood School For Girls (K,B)
PETRIE Lucy Blackfen School for Girls
POPAT Mihir Eltham College (K, B,C)
PRITCHARD Alice Wilmington Grammar School for Girls (Ba H-Schol Sports)
RAMPERSAD Lara Tonbridge Grammar School for Girls (K,B,CH)
TOBITT Michael Wilmington Grammar School (F-Schol Sports)
TRAN Elizabeth Tonbridge Grammar School, (N,WH,B)
TRUONG Michael Chislehurst & Sidcup Grammar School (K)

 

This is a list of all our Year 6/S4 children in the academic year 2016/2017)
Abbreviations and place achieved but not taken
B: Bexley Selective Place K: Kent Selective Place
B-Top: Bexley Top 180 N: Newstead Wood
C: Colfe’s School Schol: Scholarship
E: Eltham College StO: St Olave’s & St Saviour’s Grammar School
F : Farringtons WH: Walthamstow Hall School
CH: Cobham Hall Ba H: Babington House School

 

LEAVERS 2016

We are proud of all our leavers 2016 and wish them every future success in secondary school and beyond…

 

LEAVERS 2016
AIYEDATIWA Ola Junior King’s Canterbury
AJAYI Anabel Townley Grammar School (K)
ALLEN-CHHOKER Keaton Eltham College (B,K)
ALPMEN Tara Colfe’s School
BALNAVES Mason Colfe’s School (K)
BELLETT Amy Colfe’s School (B-Top)(K)
BLEACH Elise Chislehurst & Sidcup Grammar School (K)
BRADY Scarlett Weald of Kent Grammar School (B)
CARTWRIGHT Morgan St Olave’s Grammar (B-Top) (K)
CHAKARTO Deren Cooper’s School
CHAPLIN Morgan Wilmington Grammar School for Girls
CHAPMAN Anthony BETHS (K)
COGSWELL Saul Eltham College (B,K)
COLLARD Blue Eltham College (B,K)
DONOVAN Hannah-Louise Bexley Grammar School (B-Top) (K)
GARVEY Jack Wilmington Grammar School (B)
GODWIN-TURNER Alex Wilmington Grammar School
GRECULA Adam BETHS (K)
HAMMERTON George Erith School
HEER Kirandeep Bromley High School (B,K)
HUYNH An-Nhi Colfe’s School (B-Top) (K)
JAYASINGHE Dillon BETHS (K)
JOSEPH Louis Wilmington Grammar School (B)
KALLAR Armit Bromley High School (B,K)
KAPATOS Apostolos Dartford Grammar School
LADHER Jaipreet Bromley High School (K)
LARK Sonny Colfe’s School
LAWLESS Ella-Rose Dartford Technical School
MITCHELL Zach Chislehurst & Sidcup Grammar School (K)
MOORE James Chislehurst & Sidcup Grammar School
NIKULIN Simeon Dartford Grammar School (B)
PASTRON Timothy Sevenoaks School (B,K)
ROWE Olivia Simon Langton Grammar School (B)
SANKEY Beth Bromley High School (B,K)
SEN-RON Joshua St Olave’s Grammar (B-Top)
SOLLY Rhianna Chislehurst & Sidcup Grammar School (K)
TANDUA Lattah Chislehurst & Sidcup Grammar School (K)
THANDI Ronak Leigh Academy

 

This is a list of all our Year 6/S4 children in the academic year 2015/2016.

 

Abbreviations – place achieved but not taken
B: Bexley Selective Place K: Kent Selective Place
B-Top: Bexley Top 180 N: Newstead Wood
C: Colfe’s School Schol: Scholarship
E: Eltham College StO: St Olave’s & St Saviour’s Grammar School

PARENTS