Results Autumn 2018

Date: Tuesday 09 October 2018

Sport: Rugby

Year Group: S2

Venue: St Dunstan’s

Opposition: Tournament

 

Team: Leonard, Joseph C, Joe B, Joseph F, Josh H, Josh CW, Oscar, Gian, Daniel, Ashley

 

Results:

v Hawesdown W 5 – 2

v Farringtons W 5 – 3

v Eltham College W 5 – 4

 

Player of the match: Leonard

 

Captain: Joseph F

A great performance for their first contact fixture. Brave defence with Leonardleading the line and some great attacking and try scoring from Joe B, josh H and Joseph C.

 

 

Date: Friday 05 October

Sport: Rugby

Year Group: S4

Venue: Breaside

Opposition: Tournament

 

Team: Hudson, Efe, Mahaan, Sam, Max, Joshua, Harrison and Damien

 

Results:

v Farringtons W 3 – 1

v Bickley Park L 1 – 0

v St Christopher’s W 6 – 1

 

Player of the match: Joshua

 

Captain: Hudson

A solid defensive display with the line lead by Joshua. Great finishing by Damien who looked unstoppable when he had the ball.

 

Date: Wednesday 26 September 2018

Sport: Rugby

Year Group: S4

Venue: Merton Court (& Bickley Park)

Opposition: Bickley Park

 

Team: Mahaan, Efe, Joshua, Archie, Damien, George, Tyler, Brandon, Derin, Oliver S, Ollie T, Sam P, Hudson, Sam C, Max, Harrison, Ethan, Leon,

 

Results:

Lost 5-3

 

Player of the match: Max

 

Captain: Hudson

 

Date: Monday 20 November
Year Group: S1
Venue: Merton Court
Opposition: Farringtons

A team – Joe, Leonard, Joseph F, Oscar, Josh H, Joseph C, Daniel
B team – Lenny, Joshua C-W, Tom, Alexandros, Neev, Vir, Ashley, George

 

Results:
A team won 9-6.
B team won 8-6.

 

Players of the matches:
A team: Joseph F
B team: Alexandros

 

Captains: Joseph C, Lenny

 

 

Date: Monday 13 November
Year Group: S1
Venue: Bickley Cricket Club
Opposition: Bickley Park Prep School

A team: Joe, Leonard, Joseph F, Oscar, Josh H, Joseph C
B team: Lenny, Joshua C-W, Tom, Alexandros, Neev, Vir, Ashley

 

Results;
A team lost 9-7.
B team lost 8-4.

 

Players of the matches:
A team: Joe
B team: Ashley

 

Captains: Oscar, Alexandros

 

 

Date: Wednesday 8 November
Year Group: S3
Venue: Bromley Cricket Club
Opposition: Breaside

A team: Hudson (C), Max, Mahaan, George, Archie, Damien, Joshua, Efe,

 

Results: won 7-0

 

Players of the matches: Hudson

 

Year Group: S1
Venue: Bromley Cricket Club
Opposition: Breaside & St Christopher’s

A team: Joe, Giann, Daniel, Joseph F, Oscar, Josh H, Joseph C
B team: Lenny, Joshua C-W, Tom, Alexandros, Neev, Vir, Leonard

 

Results:
A team won v Breaside, lost v St Christopher’s.
B team won v Breaside, drew v St Christopher’s.

 

Players of the matches:
A team: Oscar, Josh H
B team: Leonard, Joshua C-W

 

Captains: Joseph F, Leonard

Date: Thursday 28 September
Year Group: S3
Venue: Merton Court
Opposition: Bickley Park Prep School

A team: Hudson (C), Max, Mahaan, George, Archie, Damien, Joshua, Efe
B Team: Freddie, Sam (C), Harrison, Leon, Derin, Brandon, Oliver

 

Results:
V Bickley A lost 6-5
V Bickley B lost 6-2

 

Players of the matches: Mahaan, Sam

 

Captains: Damien, Sam

 

 

Date: Wednesday 27 September
Sport: Rugby
Year Group: S3
Venue: Merton Court
Opposition: Farringtons

A team: Hudson (C), Max, Mahaan, George, Archie, Damien, Joshua, Efe, Freddie

 

Results: lost 3-2

 

Players of the matches: Hudson

 

Captain: Hudson

 

 

Date: 27/09/2017
Sport: Rugby
Opposition: Farringtons
Year Group: S4
Venue: Merton Court
Squad: Nick, Jack, Reis, Demi, Nico, James, Bhavandeep, Theo, Nico, Kevin and Oscar

 

Results: Won 8-4 (Demi 3, Nick 2, Jack 1, Nico C 1 and Oscar 1)

 

Player(s) of the match: Demi Alli

 

Captain(s): Jack Eagle

PARENTS